Παρασκευή, 29 Ιουλίου 2022 00:00

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΩΝ ΑΤΟΜΙΚΩΝ ΔΕΛΤΙΩΝ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ (HSK SCORE REPORTS) της εξεταστικής της 12ης Ιουνίου 2022 και προηγούμενων ετών

app gr1

Εάν ήσασταν υποψήφιος, έχετε πρόσβαση στα αποτελέσματα των εξετάσεων μέσω της ιστοσελίδας www.chinesetest.cn εισάγοντας το όνομα χρήστη (Username) και τον προσωπικό κωδικό πρόσβασης (Password). Εναλλακτικά συμπληρώνετε τον Αριθμό Εισιτηρίου Εισόδου Εξέτασης (HSK Admission Ticket) και το όνομα του εξεταζόμενου όπως εμφανίζεται στο Admission Ticket στο πεδίο «Score Report».

Οι Επίσημες Αναφορές Αναλυτικής Επίδοσης των υποψηφίων (Score report) θα είναι διαθέσιμες για παραλαβή/αποστολή στο Ινστιτούτο Κομφούκιος Αθηνών από την 1η Σεπτεμβρίου 2022

Ώρες παραλαβής πιστοποιητικών: 10.00 – 14.00 (Δευτέρα - Παρασκευή)

Διεύθυνση παραλαβής: Ευελπίδων 29, 11362 Αθήνα, 5ος όροφος

Α. Επιτυχόντες μεμονωμένοι υποψήφιοι

Η παραλαβή/αποστολή του Πιστοποιητικού/Ατομικού Δελτίου Επίδοσης Υποψηφίου γίνεται:

• Αυτοπροσώπως, με επίδειξη της ταυτότητας, του διαβατηρίου ή της άδειας παραμονής σας ή άλλο νόμιμο αποδεικτικό ταυτοπροσωπίας (πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας με φωτογραφία σφραγισμένη από Δημόσια Αρχή ή δίπλωμα οδήγησης).
  • Μέσω υπηρεσίας ταχυμεταφοράς με οικονομική επιβάρυνση του παραλήπτη και αφού o παραλήπτης καλέσει την υπηρεσία ταχυμεταφοράς που τον εξυπηρετεί και δώσει εντολή για παραλαβή του πιστοποιητικού από το Ινστιτούτο Κομφούκιος Αθηνών, Ευελπίδων 29, 113 62 Αθήνα.
  • Από τρίτο πρόσωπο, με προσκόμιση της συμπληρωμένης σχετικής εξουσιοδότησης με θεωρημένο το γνήσιο της υπογραφής σας από Αστυνομικό Τμήμα ή ΚΕΠ μαζί με ταυτότητα, διαβατήριο ή άλλο νόμιμο αποδεικτικό ταυτοπροσωπίας του και ταυτότητα ή διαβατήριο ή απλό φωτοαντίγραφο ταυτότητας ή διαβατηρίου του υποψήφιου.

Β. Ιδιοκτήτες και καθηγητές σχολείων και Κέντρων Ξένων Γλωσσών

• Η αποστολή γίνεται μέσω υπηρεσίας ταχυμεταφοράς με οικονομική επιβάρυνση του παραλήπτη.
  • Η παράδοση των πιστοποιητικών στους επιτυχόντες υποψήφιους γίνεται με ευθύνη του ιδιοκτήτη Κέντρου Ξένων Γλωσσών ή καθηγητή που έχει εγγράψει τους υποψήφιους.

Συχνές ερωτήσεις HSK(K)

• Πώς λαμβάνω online το πιστοποιητικό βαθμολογίας;

Μπορείτε να βρείτε το πιστοποιητικό σας στo πεδίο "Score". Μπορείτε να εκτυπώσετε το πιστοποιητικό μόνοι σας ή να το αποθηκεύσετε ως PDF, είναι έγκυρο ως έκδοση χαρτιού. Συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε το Google Chrome. Μπορείτε να το εκτυπώσετε ΜΟΝΟ μία φορά.

app1

app2

app3

Αυτή η έκδοση PDF του πιστοποιητικού μοιάζει σχεδόν πανομοιότυπη με την έντυπη και έχει έναν κωδικό QR που μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιοσδήποτε για να το επαληθεύσει.

• Πώς μπορώ να υποβάλω αίτηση για επίσημη έκθεση επιπλέον βαθμολογίας;

Αφού ανακοινωθούν τα αποτελέσματα, μπορείτε να συνδεθείτε στον ιστότοπο www.chinesetest.cn, επιλέγοντας το κουμπί "Apply for duplicates of the Score Report". Λάβετε υπόψη ότι τυχόν ερωτήσεις σχετικά με την αναφορά και/ή το πιστοποιητικό δοκιμής θα πρέπει να απευθύνονται στην επίσημη ιστοσελίδα www.chinesetest.cn και όχι στο Ινστιτούτο Κομφούκιος, καθώς δεν μπορούμε να εξυπηρετήσουμε σε τέτοια αιτήματα.

app4

Για ερωτήσεις καλέστε στο +30 210 8226735 ή στείλτε email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.