Σάββατο, 14 Φεβρουαρίου 2015 00:00

Spring Festival Celebration 2015

BCI Football Team -Cup Winning

Το Ινστιτούτο Κομφούκιος Αθηνών γιόρτασε την Κινεζική Πρωτοχρονιά στις 14 Φεβρουαρίου 2015 στο ξενοδοχείο Ζαφόλια στην Αθήνα. Μεταξύ των 200 περίπου καλεσμένων παρευρέθησαν και ο Πρέσβης της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας κος Zou Xiaoli, καθώς και ο Πρύτανης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, κος Κ. Γάτσιος. Οι μαθητές του Ινστιτούτου Κομφούκιος παρουσίασαν ποικίλο καλλιτεχνικό πρόγραμμα με χορό, θέατρο, τραγούδι και θέαμα, ενώ η κα Yu γοήτευσε με την καλλιτεχνική της παρουσία και ερμηνεία στο τραγούδι. Οι μαθητές έλαβαν μοναδικά δώρα μέσω κλήρωσης και δόθηκαν πιστοποιητικά αριστείας στους μαθητές του Ινστιτούτου Κομφούκιος με εξαιρετικές επιδόσεις στην εκμάθηση της Κινεζικής γλώσσας. Η βραδιά ήταν απολαυστική και ξεχωριστή για όλους τους καλεσμένους μας!